Skladno z Resolucijo Združenih narodov »Izboljšanje prometne varnosti« sta Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) in Organizacija združenih narodov (OZN) razglasili Tretji svetovni teden prometne varnosti, ki poteka od 4. do 10. maja 2015 po vsem svetu v organizaciji nacionalnih vlad, organizacij, fundacij itd. na področju prometne varnosti.
Tretji svetovni teden prometne varnosti je posvečen prometni varnosti otrok s sloganom #OhranimoŽivljenjaOtrok2015 (»SaveKidsLives2015«). V okviru Svetovnega tedna prometne varnosti je pripravljena tudi posebna kampanja in podpisna otroška deklaracija, ki se ji bodo pridružile ustanove z namenom zavzemanja za prometno varnost otrok po vsem svetu.

V Sloveniji smo na Javni agenciji RS za varnost prometa – Svetu za preventivo in vzgojo v cestnem prometu pripravili Otroško deklaracijo za prometno varnost #OhranimoŽivljenjaOtrok2015, k podpisu katere vabimo vse vzgojno-izobraževalne ustanove, svete za preventivo in vzgojo v cestne prometu, druge organizacije, ki se zavzemajo za prometno varnost otrok, ter vse posameznike, ki se želijo pridružiti glavnemu sporočilu deklaracije.

Otroško deklaracijo #OhranimoŽivljenjaOtrok2015 lahko potrdite na tem spletnem naslovu.

V počastitev 3. svetovnega tedna prometne varnosti pa bomo organizirali preventivni dogodek dne 6. maja 2015 od 10.00 do 13.00 ure na Kongresnem trgu v Ljubljani s predstavitvijo preventivnih aktivnosti za varnost otrok in hkrati obeležitvijo 10letnice izvajanja projekta Pasavček v Sloveniji.

Več informacij najdete na spletnih straneh www.avp-rs.si.

Zahvaljujemo se vam za vašo podporo.
Javna agencija RS za varnost prometa – SPV

OTROŠKA DEKLARACIJA PROMETNA VARNOST 2015