Obvezni izbirni predmeti v šolskem letu 2017/18

V vsakem razredu zadnjega triletja učenec izbere dve uri izbirnih predmetov tedensko, lahko pa tudi tri ure, če s tem soglašajo njegovi starši. Učenec, ki obiskuje glasbeno, baletno in druge šole z javno veljavnim programom, je na predlog staršev lahko v celoti ali le delno oproščen sodelovanja pri izbirnih predmetih. O oprostitvi odloči ravnatelj.

Družboslovno humanistični sklop

računalništvo – računalniška omrežja

elektronika z robotiko

Neobvezni izbirni predmeti v šolskem letu 2017/18

• V 1. razredu bomo izvajali neobvezni izbirni predmet tuji jezik angleščina. Pouk bo potekal 2 šolski uri tedensko v vseh oddelkih 1. razreda.

• V 4., 5. in 6. razredu lahko učenec izbere največ dve šolski uri neobveznih izbirnih predmetov na teden. Glede na prijave učencev se bodo izvajali naslednji neobvezni izbirni predmeti:
MŠ Dol PŠ Dolsko

nemščina

računalništvo

šport

umetnost

nemščina

šport

• V 7., 8. in 9. razredu je bil učencem ponuden neobvezni izbirni predmet nemščina. Za ta predmet se ni prijavilo zadostno število učencev, da bi ga lahko izvajali.