Pogled s Polhograjske Grmade proti Kamniškim Alpam

V petek, 4. 10. 2019, so imeli učenci športni dan, ki je minil v prekrasnem vremenu v Polhograjskih dolomitih. Z avtobusi so se odpravili na izhodišča pohodov Vižmarje, Presko in Belico od koder so se šestošolci peš vzpeli na Toško Čelo, osmošolci na Sv. Katarino in devetošolci na Polhograjsko Grmado. Prvi jutranji koraki so potekali še v megli, ko pa so se dvignili nad  njo, pa se je odprl čudovit dan z jasnim razgledom  na okoliške Kamniške Alpe in Ljubljansko kotlino.

Devetošolci nad megleno mejo

Med potjo so se učenci pogovarjali, na trenutke stokali od napora, prav vsi pa so bili navdušeni nad pokrajino. Na vrhu so si privoščili malico, se družili s sovrstniki in učitelji.

Rahlo utrujeni in nadihani svežega zraka so se vrnili v šolo z novimi vtisi, z izkušnjo gorništva, ki jo bodo kasneje v življenju še kako radi ponovno izkušali.

Robert Slabanja

Vodja športnega dne

Žan Domnik Fuček, Tjaž Trtnik, Matic Gostinčar, Nikolaj Bavdek, Žiga Jančar, Tim Bokal in Gabriel Žnidaršič

Devetošolci na vrhu