V Prirodoslovnem muzeju LJ so med pandemijo zbirali šale na temo koronavirusa. Izbrali smo tiste, ki se nanašajo na šolo:

• “Kako gre svet naprej … zdaj lahko učiteljico kar z daljincem izklopiš. Ooo, kje so tisti časi, ko sem jaz v šolo hodila …”

• Pol ure že izobražujem doma svojega mulca. Predlagam, da so učitelji od sedaj naprej plačani po 10.000 € na mesec.

• Če otroci v šoli motijo proces, jih pošljejo domov. Ali sedaj velja, da jih lahko, če motijo delovni proces, pošljem v šolo?

– Osnovna šola, pouk na daljavo, kemija, domača naloga: Kaj veš o Marie Curie?    Odgovor učenke: Pravilno se napiše Mariah Carey.

Matematika v času koronavirusa

“Peter ima 42 sličic in babica mu jih je kupila še 27. Koliko ima Peter vseh sličic skupaj?”

“Otroci, ne nasedajte tem fintam! To je zavajajoče vprašanje, saj babica ne sme nikamor iz hiše! Tako da je pravi odgovor 42!”.

• Vpraša učiteljica Janeza: A ti oče še naloge dela?

Ne, nč več tršica, tist zadnji cvek ga je čist sesul …

• “Tako otroci, zajtrka je konec. Sedaj pa v šolo. Pa da mi ne pridete iz svoje sobe, dokler ni narejena tudi domača naloga.”

• My parents are just about to discover the teacher was not the problem. (Prevod: Moji starši bodo vsak čas odkrili, da ni bil problem v učitelju.)
(Skupno 3.312 obiskov, današnjih obiskov 1)