V ponedeljek, 26. 9. 2022 bo tehniški dan v EKO TERME SNOVIK- okolje in čista energija za učence 7. a in 7. b oddelka

Trajanje: od 8:15 do 13:40

Učitelji spremljevalci: ga. Koščak (vodja), g. Železnik, ga. Jerše, ga. Vrhovec.

Odhod v Terme Snovik je ob 8:20 izpred MŠ Dol. Reditelji vzemite malico v šolski kuhinji pred odhodom in si jo razdelite.

Povratek iz Term Snovik je ob 13:00, prihod v šolo ob 13:40. Kosilo bo.

Vstopnino v Eko terme Snovik 5,50 € in strokovno vodenje 2 € bodo starši poravnali po položnici skupaj s stroškom prevoza.

S seboj vzemite pisalo in trdo podlago za reševanje učnega lista. Izpolnjen učni list boste naslednjo uro pri predmetu tehnika in tehnologija prilepili v zvezek.

S seboj morate imeti tudi prazno plastenko za vodo (o,5 l ali 1 l), ki jo bomo zajeli iz izvira pod termami.

Zelo priporočljivo je, da imate obutev primerno vremenskim razmeram in za hojo ter bodite primerno oblečeni, saj so jutra hladna.

Tehniški dan v Snoviku spodbuja k poznavanju in uporabi naravnih virov energije. Naučili se boste varčnega pridobivanja in ravnanja z energijo, spoznali delovanje in pomen sodobnih toplotnih črpalk. Ogledali si boste posebne vakuumske kolektorje, manjšo biološko čistilno napravo in nizko energetsko hišo ter bogat zeliščni vrt.

Vodja TD, Veronika Koščak