V športni dvorani Škofijske klasične gimnazije v Ljubljani je v torek, 21.5.2024, potekalo prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v košarki 3 na 3 za učence in učenke.

Na prvenstvu je sodelovalo 31 fantovskih in 10 dekliških ekip. Udeležila se ga je tudi ekipa učencev naše šole. OŠ Janka Modra so zastopali Nejc Jaušovec, Nik Vadas in Val Višček (iz 9.b) ter Urban Divjak in Lovro Grahek (iz 9.d).

Predtekmovanje se je za fante izvedlo v 10 skupinah. Naši učenci so se najprej pomerili s predstavniki OŠ Vižmarje Brod, nato pa še drugo ekipo OŠ Vide Pregarc. Prvo tekmo so tesno izgubili (9:10), drugo pa zanesljivo zmagali (17:2). V izločilnih bojih so bili nasprotniki učenci OŠ Toneta Čufarja. Večino tekme so bile moči izenačene, na koncu pa so si prednost (11:7) in napredovanje priigrali nasprotniki.

Aleš Lebar